— Juniorky —

Družstvo junioriek, naše najstaršie a naskúsenejšie dievčatá nás rok čo rok reprezentujú na najvyššej úrovni s výraznými úspechmi na slovenskej aj medzinárodnej úrovni a hráčky sú súčasťou aj reprezentačných výberov Slovenska. 

— Hodnotenie juniorskej a kadetskej sezóny 2019-2020 —

Bilancuje tréner Jaroslav Hančák

"Juniorsko-kadetské družstvo bolo spojené a hráčky absolvovali tréningový proces nie vždy v tej istej skupine. Veľa vekovo starších hráčok bolo zapojených aj do ženského extraligového družstva STRABAG VC Bilíková-Pezinok, a naopak niektoré mladšie pendlovali k žiačkam. S družstvom ako asistenti trénera vypomáhali Majka Kohútová, Robo Rodziňák, Marek Hric a Nina Babjáková.

Juniorsko-Kadetské družstvo:

 • Prihrávajúce smečiarky/Univerzálne hráčky: Viktória Kováčová, Michaela Matová, Lucia Herdová, Katrin Trebichavská - všetky aj v extralige, Martina Vajdová, Katarína Frolová (obe aj v RD 2002) , Alica Obušeková, Tamara Hrušecká (RD 2004) , Ivana Skopalová (RD 2004)
 • Blokárky: Tereza Hrušecká (extraliga a RD 2002) , Ema Smiešková (extraliga a RD 2002), Nina Boledovičová (RD 2002 a 2004), Martina Špačková, Viktória Štefancová
 • Nahrávačky: Lucia Marušinová (extraliga), Kristína Laučíková (RD 2002), Ema Štermenská (RD 2004)
 • Libero - Viktória Šeďová
 • Výpomoc aj zo žiačok - Patrícia Čilijaková (Blok), Sára Šunderlíková (libero), Dominika Alexíková (Smečiarka)

Sezónnu sme klasicky začali letnou prípravou začiatkom augusta vstupnými štandardizovanými testami na somatometriu a fyzickú zdatnosť. Celý august sa trénovalo dvojfázovo, doobeda a poobede. Doobedná časť bola zameraná hlavne na kondičný a koordinačný rozvoj hráčok a poobedná na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca. Na konci mesiaca sme absolvovali prvý turnaj v Leviciach, ktorý nám ukázal ako sme na tom po kondičnej príprave, a taktiež poukázal na najväčšie nedostatky v herných činnostiach, herných kombináciách a hernom systéme. Od septembra sme prešli do nášho klasického tréningového režimu a to je päť tréningov v hale plus dvakrát v posilňovni. Absolvovali sme ešte dva turnaje, jeden dobre obsadený v Čechách, v Přerove a druhý v Senici, kam išlo omladené družstvo prevažne v žiackom zložení. Turnaj v Přerove nám v podstate vyšiel veľmi dobre a presne ukázal načo sa ešte máme zamerať v tréningu pred začiatkom súťaže. Začiatkom októbra začala juniorská súťaž, o niečo neskôr už aj kadetská. V prvej časti súťaže sme sa zamerali hlavne na rozvoj a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca, herných kombinácií v útočnej a obrannej časti. V druhej časti súťaže po vianočných sviatkoch sme väčší objem času kládli už na herné kombinácie a herný systém v útočnej a obrannej fáze hry ako aj celkovú súhru družstva v rôznych modelovaných situáciách. V tejto časti prípravy sme aj viac využívali z metodicko-organizačných foriem vlastnú resp. modelovanú hru až do 15.3.2020, kde sme následne museli ukončiť spoločný tréningový proces z dôsledku Corona vírusu a nariadení vlády SR.

V juniorskej súťaži sme po ukončení súťaže skončili na 1. mieste, keď sme celkovo odohrali 30 zápasov z čoho sme boli 29 krát úspešný a len raz sme prehrali. Získali sme spolu 85 bodov a pomer setov bol 88- 16. V kadetskej súťaži sme po prvej časti skončili na prvom mieste a následne postúpili do druhej nadstavbovej časti. V nej sme po ukončení súťaže skončili na konečnom druhom mieste, kde sme odohrali 6 zápasov a 5 z nich bolo víťazných a v jednom sme súperovi podľahli. V každej kategórii by sme pravdepodobne postúpili na Majstrovstvá Slovenskej republiky, čo nás o to viac mrzí nakoľko sme mali dobre rozbehnutú sezónnu a aj niektoré hráčky sa budú po sezóne lúčiť s juniorskou hráčskou kariérou. O to viac ma mrzí, že sa tieto hráčky nemôžu rozlúčiť tak ako to v našom volejbalovom svete chodí, na vrcholnom podujatí M-SR, dosiahnutím úspechu, ktorý bude zadosťučinením ich mládežníckej éry. Dievčatá si to určite zaslúžili.

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým vedeniu a trénerom ŠŠK Bilíkova Bratislava za skvelú spoluprácu a podmienky, ktoré družstvu vytvárajú. No a samozrejme hráčkam za ich zodpovedný prístup a prácu ( MAKAČI ) na každom jednom tréningu počas celej sezóny.

Veľkú vďaku si zaslúžia naši rodičia, ktorí nám pomáhali s dopravou, organizáciou, podporou a tvorili úžasné podporné publikum, ďalšieho hráča na ihrisku."

J. Hančák

Tréner družstva Junioriek a Kadetiek "A"

Družstvo junioriek v sezóne 2019-2020

Zoznam hráčok 

 1. Nina Boledovičová 2004
 2. Patrícia Čiliaková 2004
 3. Ema Ďurišová 2002
 4. Katarína Frolová 2002
 5. Lucia Herdová 2000
 6. Tamara Hrušecká 2005
 7. Tereza Hrušecka 2002
 8. Viktória Kováčová 2001
 9. Kristína Laučíková 2002
 10. Lucia Marušinová 2001
 11. Michaela Mattová 2001
 12. Alica Obušeková 2003
 13. Ema Smiešková 2003
 14. Nina Šedovičová 2001
 15. Viktória Šeďová 2003
 16. Martina Špačková 2002
 17. Viktória Štefancová 2001
 18. Ema Štermenská 2004
 19. Katrin Trebichovská 2000
 20. Martina Vajdová 2003
 21. Tereza Žáčiková 2003
 22. Natália Žilinská 2001

Hlavný tréner: Jaroslav Hančák

Asistenti trénera: Eva Koseková, Marek Hric 

— Sezóna 2019/2020 v obraze —

— Majstrovstvá Slovenska 2016/2017 —

Štvrtok 4.5.´17 sme po dopoludňajšom ľahkom tréningu nabrali kurz Stropkov. Po dlhej ceste na "šaľený" východ sme zregenerovali a takticky sa pripravili na prvý zápas v skupine. 

Hneď v prvom zápase nás čakal súper zo Spišskej Novej Vsi. Na zápas sme však boli patrične motivaní a pripravení, takže sme súpera zdolali 3:0 (9, 17, 13). Prvý, najťažší krok sme spravili, vedeli sme, že poobede nás čaká odveký rival, Slávia UK Bratislava s bývalými hráčkami - Mikšíkovou, Sedláčkovou, Šunderlíkovou. Zápas mal všetko čo správny volejbalový zápas má mať, náboj, emócie, kvalitné výkony hráčok na oboch stranách a hlasnú podporu hľadiska. Na obidvoch stranách dominovalo kvalitné podanie, čo vždy dostávalo dané družstvo do bodovej šnúry. Skvelú útočnú hru striedala obetavá obrana v poli. Sety boli vždy do stavu 18 vyrovnané, ale potom nás skúsenejšia Slávia zatlačila podaním a my sme sa dopúšťali zbytočných chýb na prihrávke alebo v útoku. . Aj napriek skvelému výkonu v obrane v poli sme v útoku boli slabší ako súper čo nakoniec rozhodlo. Zápas sme nakoniec prehrali 3:0 (-19,-21,-20). V treťom skupinovom zápase sme sa postavili proti dievčatám z Liptovského Hrádku. Tie sa nás nezľakli a jednoduchou, no odvážnou hrou nás tlačili najmä podaním, z čoho vyplývali zbytočné chyby. Duel sme však zvládli a po prvom napínavom sete, sme súpera ustrážili a zvíťazili 3:0 (22, 13, 16). Týmto víťazstvom sme s poistili postup do semifinále, kde sme sa stretli s COP Nitra. Zápasy s COP Nitra majú podobne ako zápasy so Sláviou UK patričnú atmosféru. V sezóne sme sa stretli tak v juniorskej súťaži, tak aj v extralige, posledný vzájomný duel sa skončil až v zlatom sete výhrou COPkárok. Motivácia na víťazstvo bola nie len postup do finále, ale aj odplata poslednej prehry. No možno práve motivácia nám príliš zviazala ruky a počas celého duelu sme ťahali za kratší koniec. Zlyhali sme mentálne, herne v útoku a na podaní, no zlyhali najmä tie hráčky, ktoré mali družstvo potiahnuť. Zápas sme prehrali 0:3 (-21,-19,-14). V nedeľu doobeda sme sa stretli v boji o 3 miesto s domácim družstvom zo Stropkova, ktoré hnali búrliví fanúšikovia. Aj v tomto zápase sme nepredviedli ideálny výkon a počas celého zápasu sme hrali nedisciplinovane v obrane na sieti, a opäť sme sa trápili v útoku. Prvý set sme nakoniec vyhrali 25:16. V druhom sete sme pokračovali v chaotickej hre, nedodržiavali sme základne taktické pokyny a trápili sme sa na podaní a v útoku. Pozitívne bolo prestriedanie a zvrat zo stavu 24:19 pre súpera v náš prospech. V závere sme dokázali podržať podanie a dobrou obranou s následným protiútokom sme vyhrali 26:24. Tretí set sme začali v pozmenenej zostave a priebeh bol viac menej v našej réžii, až na mierne poľavenie v koncovke. Aj napriek tomu sme si to ustrážili a set sme vyhrali 25:21. Víťazstvom 3:0 nad Stropkovom sme si vybojovali tretie miesto a bronzové medaile na Majstrovstvách Slovenskej republiky junioriek 2016/2017.


— Najnovšie články na našom blogu —

Prečítajte si, čo je nové
 

VOLEJBALOVÁ PRÍPRAVKA ŠŠK Gymnázium BILÍKOVA BRATISLAVA ZAČÍNA TRÉNINGY V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 NA GYMNÁZIU BILÍKOVA.

Sezóna 2020/2021 odštartovala, všetci sa tomu tešíme a dúfame, že sa všetko vráti do starých dobrých koľají. Aj napriek obmedzeniam počtu účastníkov a rôznym iným náležitostiam sme zápas mohli odohrať, dokonca sme zápas aj vysielali na Facebooku, čo máme v pláne aj ďalšie zápasy. Čo nás taktiež teší je "comeback" Mati Vajdovej, ktorá sa po zranení...

ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava, Bilíkova 24, Bratislava - Dúbravka 844 19 
...
made by 
PK & Co, photos by © Viera Erteltová, Slávka Boldocká
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky