Výhra na juniorskom turnaji v Nitre

21.09.2020

Na juniorský turnaj pre 8 družstiev sme išli s improvizovanou zostavou, keďže niektoré kadetky sú v RD a niektoré hráčky boli hrať extraligu. Aj napriek tomu sme sa chceli prezentovať kvalitnou hrou a získať čo najlepší výsledok. Dievčatá v sobotňajšej skupine porazili 3:0 Vivus, 3:0 Senicu a 2:1 UKF "A". V nedeľnom semifinále proti COP Nitra sme podali bojovný kolektívny výkon. Dobre sme podávali a dohrávali útoky po obrane, čo nám zaručilo víťazstvo 3:0 proti mladým súperkam.
Vo finále s Levicami to bolo náročné. Zohraté družstvo Levíc nám dalo zabrať. Prvý vyrovnaný set sme zvládli lepšie my a ujali sa vedenia. Do 2. setu sme museli ísť bez jedinej blokárky, čo nám trošku skomplikovalo situáciu. Na rozdiel do súpera sme chybovali na podaní a nakoniec prehrali set. V 3. rozhodujúcom sme mali horší začiatok a museli dobiehať 3-4 bodové manko. Trpezlivou, bojovnou hrou sme sa postupne dotiahli na súpera a neskôr dostali do vedenia. Tento náskok sme si udržali až do konca zápasu. Finále bolo dramatické, s množstvo dlhých dramatických rozohier. Sme radi, že sme vyhrali turnaj a získali cenné skúsenosti.