— Hodnotenie sezóny 2019 - 2020 —

Hodnotí trener Marek Hric

"Družstvo žiačok som prebral v Auguste 2019 po trénerke Nine Babjákovej, ktorá mi poskytla potrebné informácie o výkonnosti hráčok. Počas celej sezóny mi pravidelne asisitoval Róbert Ródziňák, neskôr Mária Kohútová a na niekoľkých tréningoch Nina Babjaková. Družstvo sme skladali v priebehu augusta a septembra. Z minulej sezóny žiačkami ostali Štermenská, Boledovičová, Hrušecká, Čilijaková, Bertová, Boldocká, Šunderlíková, Čavojská, Alexíková, Siváková, Novákova, Mazancová, Súdeková, Zimová, + z ml. žiačok prišla Nespálová, Špačeková, zo Senca Trubačová a od polovičky školského roka Skopálová z Krupiny."

"Od začiatku sezóny trénovali pravidelne minimlne 4x do týždňa s juniorkami Boledovičová, Hrušecká, Štermenská. Ostatné trénovali v naše žiackej skupine. Tréninovalo sa 5x do týždňa /resp. 4 + 1zápas kadetky/ a v sobotu hrací deň staršie žiačky. Začiatokom augusta sme odštartovali sezónu. Hráčky postupne pribúdali."

V prípravnom období sme prvé týždne venovali diagnostike herných zručností, kondičných schopností či osobnostných vlastností. Na základe získaných informácií sme začali rozvíjať kondičné schopnosti a zdokonaľovať aj nacvičovať herné činnosti. Postupne sme si stanovili individuálne ciele hráčok, hráčske funkcie, kolektívne ciele a úlohy družstva. Absolvovali sme vydarené sústredenie v Hodruši a pokračovali na Bilíkovej + sa podielali na organizácií ME v Bratislave, čo som vnímal ako veľký motív pre naše hráčky, kde mohli vidieť hrať európske hviezdy a Slovenky, čiže aj niektoré odchovankyne "Bilíčkarky" v národnom družstve žien.

V ďalších týždňoch sme pokračovali rozvojom schoností a zručností + pribudla herná prax a skúsenosti zo žiackych turnajov v Senici, Pezinku a juniorského v Senici. Žiacke turnaje sme vyhrali, na juniorskom sme s našim kadetsko-žiackym družstvom skončili na 7. mieste. Počas týchto turnajov som mal možnosť zistiť, čo môžem od hráčok očakávať v zápasoch. Bolo mi jasné, že nás čaká dlhá a ťažká cesta :D. Trénerka N.B. mala pravdu vo svojom hodnotení, kde sa vyjadrila aj k mentálnej pripravenosti našich mladých nádejí. Ale keďže boli naučené z minulej sezóny na sebe makať, vedel som že je na čom stavať.

V súťažnom období sme začali hrať žiackú aj kadetskú súťaž v skupinách o postup do skupiny 1.-6. V oboch sme chceli postúpiť čo sa nám aj podarilo. So žiačkami bol samozrejme cieľ postup na M-SR, čo znamenalo držať sa do 2. miesta. Od začiatku II. fázy som mal tušenie, že Pezinok bude chcieť organizovať M-SR tak sme veľmi chceli byť na 1. priečke. V kadetkách sa nám podarilo postúpiť medzi 6 najlepších družstiev, čo znamenalo kvalitnejšie zápasy v II.fáze. Síce sme tam prehrávali, ale spĺňalo to náš účel hrať proti silnejším, získavať skúsenosti z ťažkých situácií a riešiť herné vyťaženie všetkých hráčok. Práve v takýchto zápasoch sa odhaľujú naše nedostatky technicko-taktické, kondičné alebo tie psychologické. Tiež nás informovali o charakterových vlastnostiach hráčok a súdržnosti celého kolektívu s čím sme mohli ďalej pracovať. V ostatných žiackých zápasoch sme vyhrali. Najťažší bol 2. zápas so Sláviou, kde sme po vedení na sety 2:0 išli nakoniec za stavu 2:2 do tiebreaku, ktorý sme zvládli. Počas sezóny sme aj v žiačkách hrali niekoľko vyrovnaných koncoviek a väčšinu z nich sme zvládli, čo som vnímal ako dobrý signál do budúcna.

Corona vírus

Ako som napísal minule, ťažko sa zmieriť s takýmto koncom sezóny. Všetci sme verili, trénovali a pripravovali na M-SR vo všetkých kategóriách.

V nedohranej súťaži žiačok sme skončili na 1. mieste, a verím, že by sme postúpili na MSR. V kadetkách sme skončili na 6. priečke. V priebehu celej sezóny sme veľký dôraz kládli na individuálny rozvoj hráčok po všetkých stránkach. Všetky spravili pokrok. Drvivá väčšina hráčok, ktoré som vyššie uviedol trénovali pravidelne koncentrované sústredené a dobre naladené. Samozrejme vyskytli sa momenty, keď niekto občas uletel, ale bolo to iba premenlivé a malo to krátke trvanie. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo bola radosť pracovať s týmto družstvom a kde vnímam perspektívu ak to hráčkam vydrží aj naďalej. Preto verím, že aj v týchto dňoch využijú rozumne čas a zamakajú na kondičnej pripravenosti, ktorá by mohla byť po návrate do tréningového procesu našou silnou stránkou.

V priebehu minulého týždňa takmer všetky hráčky na podnet zaslali ešte svoje hodnotenia sezóny z ktorých je cítiť, ako veľmi im na tom všetkom záležalo. Bolo mi jasné, že v ostatných zápasoch by vydali zo seba maximum. V zápasoch vždy držali spolu."

Poďakovanie na záver

Eve Kosekovej, ktorá mi zverila do rúk toto družstvo. Jarovi Hančákovi, ktorý v tom mal tiež prsty + trénoval niektoré žiačky v juniorke, repre. Nine Babjákovej za všetky info a predošlú prácu s družstvom. Robovi Rodziňákovi, ktorý bol perfektný asistent, štatistik, manager a všetko možné. A tiež šikovnej trénerke Majke - najlepšej hráčke do počtu :D Máme samozrejme aj ďalších skvelých trénerov na Biličke: Peťa, Freďo, Stano, Bea, Viža atď.. ;) Zdravím aj vás, dlho sme sa už nevideli."

"Na všetkých zápasoch sme mali aj rodičov. Keby som mal hodnotiť ich výkony, tak vyhrali nad tými súperovými v každom zápase. Mentálne a psychicky idú príkladom našim hráčkam, lebo oni nás vždy podporovali rovnako, či sa darilo družstvu viac alebo menej a aj zato veľká vďaka. Ďakujeme."

"A prosím vynájdite niekto už protilátku na ten Covid19, ťažko sa žije bez našej vášne - VOLEBAL - BILÍČKA - :D :D "

Marek Hric

— Staršie žiačky "A" v sezóne 2019 - 2020

Tréner družstva: Marek Hric 
Asistent: Róbert Rodziňák
Zoznam hráčok
 1. Dominika Alexíková 2004
 2. Zuzana Bertová 2004
 3. Hana Boldocká 2006
 4. Nina Boledovičová 2004
 5. Patrícia Čiliaková 2004
 6. Daniela Čavojská 2005
 7. Tamara Hrušecká 2005
 8. Nicol Mazancová 2004
 9. Petra Mrázová 2005
 10. Petra Nespálová 2006
 11. Agáta Nováková 2005
 12. Michaela Siváková 2004
 13. Martina Sudeková 2005
 14. Katarína Špačeková 2006
 15. Ema Štermenská 2004
 16. Sára Šunderlíková 2005
 17. Nina Trubačová 2004

Tréningy: 

 • Pondelok 15.30 - 17.30
 • Utorok 16.00 - 18.00
 • Streda 15.00 - 18.00
 • štvrtok 16.15 - 19.00 !hrací deň kadetskej súťaže!
 • Piatok 17.00 - 19.00 na FEI STU

Družstvo pod vedením trénera Hrica dosahovalo nielen kvalitné výsledky, ale najmä individuálny a tímový progres, čo práve tie výsledky podmienilo, na druhej strane motivovali k ďalšiemu rozvoju. 


ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava, Bilíkova 24, Bratislava - Dúbravka 844 19 
...
made by 
PK & Co, photos by © Viera Erteltová, Slávka Boldocká
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky