Letný pohár starších žiačok ObvBA

21.06.2020

V sobotu, 20.6.2020 zorganizoval Oblastný volejbalový výbor Bratislava turnaj starších žiačok v Studienke. Aj keď pôvodný plán organizovať tento turnaj na vonkajších ihriskách a užiť si atmosféru prichádzajúceho leta prekazilo počasie, turnaj sa uskutočnil v telocvični ZŠ Studienka a na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave. Turnaja sa zúčastnili aj dve naše družstvá, Bilíkova "A" ako končiace staršie žiačky a Bilíkova "B" ako budúcoročné žiacke družstvo.

Zápasy v skupine odohrali obe družstvá na domácej biličkárskej pôde medzi sebou a taktiež aj s družstvom VKP Bratislava. Následne sa obe družstvá presunuli na záverečnú fázu do Studienky, kde družstvo Bilíkova "B" hralo o 3. miesto s domácim VK Studienka a Bilíkova "A" hralo o 1. miesto so Senicou. "Béčko" si počínalo v zápase proti namotivovaným domácim hráčkam v ich prostredí vynikajúco, dievčatá bojovali, nevzdávali sa ani pri väčšom bodovom odskočení súperiek, ale žiaľ v najdôležitejších momentoch dievčatá spravili pár chýb, ktoré ich stáli víťazstvo v prvom sete. Najmä v prvom sete Studienke nedali nič zadarmo a hrali koncentrovane. Do druhého setu nastúpila Studienka lepšie, "béčko" však stiahlo manko a dokonca si vypracovali 2-, 3- bodový náskok, no v závere setu ho stratili, a zápas prehrali 2:0.

"Áčko nastúpilo do finálového zápasu proti Senici s rešpektom, ba miestami až strachom zatlačiť súpera. Dlho bol stav negatívny pre naše dievčatá, Senica si vytvorila v strednej pasáži setu viacbodový náskok dobrým servisom, ktoré naše hráčky nevedeli dostatočne spracovať. Zlom prišiel až v koncovke, kedy sa dievčatá konečne upokojil. Pomohol príchod Mišky Sivákovej na ihrisko a na podanie, keď vynikajúcim podaním pomohla družstvu zvrátiť nepriaznivý stav setu a vyhrať ho. V druhom sete bol už priebeh jasnejší. Hráčky hrali uvoľnenejšie, disciplinovanejšie, lepšie podávali a Seničankám nedovolili jasnejšie sa presadiť a set doviedli do víťazného konca.

Výsledky:

Skupina (Gym. Bilíkova, BA)

ŠŠK Bilíkova "A" - ŠŠK Bilíkova "B" 3:0 (15, 17, 14)

VKP Bratislava - ŠŠK Bilíkova "A" 0:3

ŠŠK Bilíkova "B" - VKP Bratislava 3:0

Zápasy o umiestnenie

O 3. miesto: VK Studienka - ŠŠK Bilíkova "B" 2:0

Finále:  ŠŠK Bilíkova "A" - SVM Senica 2:0

TURNAJA SA ZA ŠŠK BILÍKOVA BRATISLAVA ZÚČASTNILI

ŠŠK Bilíkova "A" Ema Štermenská, Zuzka Bertová, Nina Boledovičová, Paťa Čilijaková, Nicol Mazancová, Tamča Hrušecká, Dominika Alexíková, Miška Siváková, Lenka Čulenová, Iva Skopálová, Sára Šunderlíková, Eva Figeľová

ŠŠK Bilíkova "B" Dida Sopúchová, Katka Špačková, Agi Nováková, Hanka Boldocká, Natália Takáčová, Amy Kesltler, Peťa Nespálová, Tereza Tomčányová, Soňa Siváková, Tanya Opatovská, Danka Čavojská, Marta Kropocheva.

Ohlasy k turnaju

Nina Babjáková, trénerka "A" družstva: "Po dlhej dobe sme sa dostali k hernej previerke mimo tréningu, čo nám už všetkým veľmi chýbalo. Vstup do turnaja zápasom proti nášmu "béčku" vôbec nebol jednoduchý, ani ideálny, ale zvládli sme to aj keď musíme priznať, dievčatá proti nám zahrali v úvodných pasážach setov vynikajúco a majú veľmi dobre rozbehnutú prípravu. S VKP to bolo čosi jednoduchšie, aj keď samé si miestami zavarili, keď sme spravili v jednoduchých činnostiach a situáciach veľké chyby. Presun a čakanie na súpera v Studienke nám veľmi neprospel lebo do finále sme vstúpili vlažne, miestami vládla panika. Postupne sme sa upokojili, zatlačili servis, zlepšili útok a zápas sme vyhrali, z čoho máme všetci nesmiernu radosť. Dúfajme, že nás v príprave už nič nezastaví a hráčky budú zdravé, dobre naladené a zabojujú o miestenku na ME v ich katogórii."

Nina Boledovičová, kapitánka "A" družstva: Po dlhej dobe sme opäť mali možnosť hrať zápasy a som rada, že sme to využili naplno. Výkon družstva nebol najideálnejší, ale hrali sme dobre a hlavne sme sa volejbalom bavili. Teší ma, že sme mohli znova cítiť turnajovú atmosféru ako družstvo, a že sme získali prvé miesto.

Marek Hric, tréner "B" družstva: "Družstvo "B" tvorili dievčatá, ktoré budú súťažiť v žiackej kategórií aj v budúcej sezóne. Po dlhej dobe bez súťažného zápasu sme sa na turnaj veľmi tešili. V základnej skupine sme mali naše "Áčko" a VKP Bratislava. Na turnaji sme sa snažili predviesť čo najlepší výkon a opäť si užiť radosť z hry. V prvom zápase proti svojim / Bilíkova A / sme sa chceli rozohrať, dať príležitosť všetkým hráčkam a potrápiť staršie spoluhráčky. V druhom zápase sme potrebovali poraziť VKP aby sme postúpili do zápasu o 3.miesto. V prvom sete sa hral vyrovnaný duel, v druhom sme mali navrch. Po vítaznych prvých dvoch setoch sme mali zaručený postup. Tretí set sme hrali s našimi najmladšími hračkami, ktoré sa svojej príležitosti chopili úspešne a tak sme vyhrali cely zápas 3:0. V zápase o 3. miesto sme narazili na domáce družstvo VK Studienka. Po vyrovnanom zápase s množstvom dramatických rozohier sa z víťazstva tešili naše súperky. S nasadením našho družstva som spokojný. Rysuje sa opäť jedno silné perspektívne družstvo do budúcna. Samozrejme bude dôležité tréningové nasadenie hráčok, zdravotný stav a podpora nás všetkých."
Hanka Boldocká, kapitánka "B" družstva: "Na to, že to bol nas prvý spoločný turnaj, sme ho podľa mňa odohrali veľmi dobre, keďže sme sa zohrávali iba 2 týždne, a na turnaji sme boli najmladšie družstvo. Bola som spokojná, ako sme hrali jednotlivé zápasy, aj keď tam boli nejaké chyby. Najlepší zápas sme odohrali určite s VK Studienka, škoda, že sme v koncovkách mali výpadky, zhoršil sa príjem a nedokázali sme skladať lopty. Ocenila by som bojovnosť všetkých dievčat. Dobre sme hrali aj proti nášmu "áčku", v jednotlivých častiach setov sme ich dokázali potrápiť. S VKP sme zvládli zápas so síce trocha slabším, ale nepríjemným súperom."