Resumé žiackeho turnaja v Pezinku

14.09.2020

Už to je takmer tradícia, že sa naše žiacke družstvo zúčastňuje turnaja starších žiačok FERCAM Cup v Pezinku. Aj napriek mnohým problém pri organizácií a neustále sa meniacim pravidlám organizácie, či počtu zúťastnených družstviev to organizátori ustáli a turnaj zorganizovali opäť na jedničku. No a pre nás, to bola opäť možnosť konfontrovať sa so žiackymi družstvami z viacerých kútov západného Slovenska a taktiež opätovne posunúť hranice našich výkonov, či zistiť úroveň pripravenosti hráčok na blížiacu sa sezónu. Priebeh turnaja bol pozitívny, no finálový zápas sme z viacerých hľadísk ešte nezvládli a z turnaja si tak domov viezli dievčatá strieborné medaily. 

Zostava: Sopúchová, Slyšková, Špačková, Nespálová, Tomčányouvá, Opatovská, Boldocká, Kestler, Matalíková, S. Siváková, Šunderlíková, Čavojská, Kropocheva
Neboli nominované z rôznych dôvodov: Nováková, Hrušecká, Sýkorová, Regásková
Keďže trénerka Babjáková je ešte stále s reprezentáciou U17 v prípravnom kempe, družstvo viedol tréner Hric a tréner Rodziňák. 

Tréner Hric: "Turnaja sa zúčastnilo 14 družstiev. V základnej skupine sme vyhrali obe zápasy, najprv s družstvom Dráčik B 2:0 a potom sme zvíťazili aj v ťažkom zápase proti Skalici 2:1, čo nás posunulo do boja o postup do skupiny o 1.-4.miesto. V ňom sme porazili Levice-Podlužianky 2:0 a tešili sa na nedeľné zápasy.
Začali sme zápasom proti nepríjemnému Žiaru, ktorý skončil 2:0 pre nás, potom sme zdolali Vivus a nasledoval posledný zápas so Skalicou, ktorá si v sobotu úspešne predohrala zápas finálovej skupiny so Žiarom. V neďelu tiež porazili Vivus a bolo zrejmé, že náš vzájomný posledný zápas bude finále turnaja. Hrali sme vyrovnaný zápas, v prvom i druhom sete sme mali horší začiatok a museli dobiehať bodový náskok súpera, ktorý lepšie podával a útočil stredom siete. My sme hrali prevažne z okrajov. Prvý set sme dokázali otočiť a vyhrať, v druhom sme síce stiahli 9bodový rozdiel, no v koncovke sme neboli úspešní. Bol to set, v ktorom sme pokazili 8 podaní, čo je veľa aj na celý zápas, nie to na jeden set. Rozhodujúci taibreak bol vyrovananý, skončil 12:15 v náš neprospech.
Na turnaji sa opäť raz potvrdilo, aký veľký vplyv na výsledok má kvalita podania a prijímu, ale taktiež i celková súhra a prekvapivosť v útoku, či komunikácia. V týchto aspektoch nás Skalica vo finále prevýšila. Na jednej strane som rád, že náš výkon bol lepší ako v Prešove, no na druhej sklamaný z výsledku. Viem, že výsledok je spravodlivý a tiež že sa "rodí" už na tréningoch. V tých činnostiach, ktoré robíme nedôsledne v tréningoch sa potom chybuje aj v zápasoch a hlavne v tých najdôležitejších. Veľa individuálnych nedostatkov v technike ale i taktike stále pramení z výpadkov koncentrácie pozornosti a nedôraznej komunikácie. Na tomto musíme tiež zapracovať a ku každému tréningu pristupovať rovnako zodpovedne. Klobúk dole hráčke, ktorá tak funguje."


Ďakujeme rodičom a tešíme sa na ďalšie spoločné víkendy. Makáme ďalej.

#bilickafamily


ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava, Bilíkova 24, Bratislava - Dúbravka 844 19 
...
made by 
PK & Co, photos by © Viera Erteltová, Slávka Boldocká
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky