Ďalší turnajový víkend za nami

10.09.2017

Druhý septembrový víkend sa naše družstvá žien, junioriek a žiačok zúčastnili ďalších prípravných turnajov. Ženy bojovali na "Pezinskom strapci" so súperkami z Trnavy, Nového Mesta nad Váhom a vysokoškoláčkami z Nitry. Juniorky vycestovali na dvojdňový turnaj "W-med cup" do Levíc a žiačky "A" aj "B" sa zohrávali na žiackom turnaji v Senici.

Najúspešnejšie z našich družstiev boli juniorky, ktoré obsadili pekné 2. miesto. V sobotu zdolali dievčatá z COP Nitra 3:0, keď dievčatá podali veľmi dobrý výkon. Druhé víťazstvo v skupine si pripísali po výhre nad domácimi hráčkami "B" družstva Levíc a do tretice vyhrali proti Novému Mestu nad Váhom. Práve posledný zápas nás preveril najmä mentálne, keď sme v treťom sete poľahky vyhrávali 24:14 a zrazu po sérii chýb na príjme podania a v útoku súper stiahol náš pohodlný 10 bodový náskok a dostal nás pod tlak natoľko, že sme nevedeli premeniť posledný matchball. Nakoniec sme to však zvládli a set vyhrali 25:22! Táto výhra náš posúvala do semifinále z prvého miesta a tak  sme v nedeľu ráno nastúpili proti Leviciam "A". Trošku dlhšie sme sa zrejme zobúdzali a rozohrávali, ale napokon sme aj semifinále vyhrali 3:0. Druhé semifinále si zahrali hráčky z akadémie UTE Budapešť a Nové Mesto nad Váhom a do finále postúpilo Nové Mesto, ktoré aj proti nám nastúpilo v silnejšej zostave ako v sobotu. V prvom sete finále sme sa trápili v jednotlivých činnostiach, no najmä sme sa súpera zľakli. Postupne sme sa rozohrávali a v koncovke prvého setu sme Novomešťanky dostali pod tlak, aj keď vlastnými chybami sme nakoniec set prehrali 22:25. Do druhého setu sme vstúpili koncetrovanejšie a hlavne odvážnejšie. Celý set sme viedli o 2-3 body, až do koncovky, ktorá nás stála tajbrejk. Opäť sme spravili v koncovke nevynútené chyby, ktoré súper využil a zvrátil stav vo svoj prospech 23:25 a vyhral tak celý zápas. Samozrejme, prehra mrzí, no práve takéto ťažké zápasy musí naše družstvo absolvovať, ak chceme splniť tohtoročné ciele. Ťahúňom družstva bola Maťa Vajdová, ktorá si vyslúžila individuálne ocenenie najlepšia smečiarka a najlepšou liberkou bola ocenená Miška Nechojdomová, no nie len ony dve, ale všetky hráčky sa zaslúžili o tento úspech. Turnaja sa zúčastnili: V. Kropáčová, L. Marušinová, M. Vajdová, N. Žilinská, S. Majzúnová, D. Halačková, N. Šedovičová, T. Masaryková, E. Stowasserová, M. Nechojdomová, trénerka Babjáková.

Žiačky "A" sa v sobotu predstavili prvýkrát v novom zložení na turnaji v Senici, kde sa konal memoriál Pavla Rýzka. Na turnaji štartovalo celkovo 10 družstiev rozdelené do dvoch skupín. V skupine sme odohrali zápasy s družstvami Senice "B" v ktorom sme zvíťazili 2:0, následne nás čakal zápas s Piešťanmi, v ktorom sme po veľmi dobrom prvom sete stratili koncentráciu a zápas skončil 1:1. Posledné dva zápasy v skupine sme odohrali s družstvami Slávie UK (0:2) a Skalice (0:2), v ktorých sme síce neboli horším družstvom, no rozhodla väčšia početnosť chýb na našej strane. Slabšie výkony v posledných zápasoch nás postavili na 3. miesto v skupine. Po odohratí všetkých zápasoch v skupine sme v zápase o 5. miesto vyzvali družstvo Palas Levice. V zápase s Levicami sme podali slušný a koncentrovaný výkon, kde sme robili málo chýb, a naopak, donútili sme súpera aby robil chyby. Napriek priemernému umiestneniu na turnaji, hodnotím ako tréner tento turnaj pozitívne, nakoľko sa jednalo o našu prvú konfrontáciu so súpermi s rôznych klubov. Tento turnaj nám ukázal nedostatky ktoré musíme do začiatku sezóny zlepšiť, ale takisto nám ukázal aj naše silné stránky. Čaká nás ešte turnaj v Pezinku, na ktorom sa jednoznačne pokúsime zlepšiť naše výkony. Na turnaji sa zúčastnili: V. Šeďová, S. Chorvátová, E. Valápková, A. Obušeková, L. Pavelková, T. Žáčiková, K. Skuráková, V. Rydziová, T. Manczalová, N. Boledovičová, P. Čilijaková, K. Pekáriková, tréner Peter Adamec.